Etarget -közép

Hernádi Judit csúnyán Orbánra támadt

A Jászai Mari-díjas színésznő, Hernádi Judit fél, kérem szépen.
Legalábbis ezzel próbálja rémíteni az őt kedvelő közönséget a 168 órában, noha az interjúhoz berakott két képen kedvesen mosolyog, szöges ellentétben az alcímben rögzített állításával, miszerint „Egymástól félünk legjobban.” Nagy gond azért nincs, mert valójában maga sem tudja, mit akar mondani. Egyik szavát a másikba öltve ugyanis kijelentette: „Az emberektől való félelem nincs bennem.” Legfeljebb annyi lehet a gondja, hogy jó dolgában nem tud megfelelni a liberális kánon elvárásainak. Ennek jelszavát anno Kornis Mihály adta ki, aki azt mondta, hogy „mi sokkal jobban gyűlölünk benneteket, mint ti minket".

Persze Hernádi beismerése freudi elszólás is lehet, ami megfelel a valóságnak és örvendetes az egész társadalomra nézve. Nehezen is érthető, hogy a napjainkban is túlzsúfolt fellépési naptárral rendelkező, tizenegy előadásban foglalkoztatott színésznő, akinek a lánya is sikeres énekesi pályát fut be – ne felejtsük: mindketten alapvetően közpénzből élve – mi a fenétől félne. Nem bántja senki, ellenkezőleg, tapsol neki, mégis lázít a kenyéradói ellen.
Bár az is meglehet, hogy Hernádi, ha mégis, akkor leginkább önmagától fél. Korábban ugyanis azt mondta: „Azt gondolom magamról, és nemcsak a zsidósággal kapcsolatban, hogy olyan vagyok, mint a léggömb a buszon. Ha fékez a busz, ha elindul, a léggömb valahogy mindig a tömeggel szembeni oldalon köt ki.”
Talán épp a ’szemben a tömegekkel, az orbáni milliókkal’ érzés miatt vállalhatott szerepet például A félelem megeszi a lelket című Alföldi-darabban? Ez egy Németországban élő marokkói bevándorló és egy idősödő takarítónő szerelme kapcsán a migránsok elfogadására, megbecsülésére indít. Arra, ami ellen – szemben Hernádival, Alföldivel – nem győz küzdeni az ország.
Hernádi tudat alatt azért is tarthat önmagától, mert azzal az Alföldivel dolgozik szívesen, aki nem is oly rég dühösen kijelentette, hogy „utálom” a hazát, aki „puhapöcsűségről” beszél az irányítókkal kapcsolatban, aki kiadta a románoknak a Nemzeti Színházat, hogy ott ünnepeljék meg Erdély elcsatolásának évfordulóját.
Horn Gyula vagy Gyurcsány országlása idején persze még véletlenül sem merült föl benne bárminemű aggodalom, pedig akkor teli szájjal szidta Orbán Viktort a Heti Hetes nemzetellenes terrorbrigádjában. S mikor Blaskó Péter anno nem vette át Gyurcsány Ferenctől az állami díjat, azt mondta rá: „Nekem most nem lehet állami díjat elfogadni.” Ennek adományozására mellesleg nyilván nem is gondolt senki, pedig Hernádi fenti szánalmas önértékelése szerint bizony megérdemelné.
A színésznő esetleges félelmének legvalószínűbb oka mégis az lehet, hogy látja: liberális gyűlölködőivel együtt hiába mennek szembe a tömegekkel, soha nem fogják legyőzni őket. Akkor sem, ha kórusban diktatúráznak, s akkor sem, ha a demokrácia hiánya miatt ajvékolnak.
Nem gondolja, Kedves Olvasó, hogy ilyen lélekkel sokan mások is joggal félnének önmaguktól?
Horváth K. József - https://leander.blogstar.hu/

Megjegyzések

  1. A "téma" sokkal fontosabb annál, hogy csak egy személyről, nevezetesen Hernádi Juditról szóljon.
    Mentségül lehet írni, hogy a művésznőn keresztül de lehet, sőt be kell mutatni a művészvilág életét a mai Magyarországi történetükről, különös tekintettel a II. világháború előtti életükről, szerepükről, melyet mint összehasonlítási alap lehet!
    Ha a két időszakot összevetjük, a "művészvilág" nem véletlenül acsarog, a jelenlegi állapotok ellen, mert érzik, van veszíteni valójuk, nem is kevés.
    Az állami dotáció az melyet szerény véleményem szerint, érdemtelenül, és konc módjára védenek, mert ŐK MAGUK IS TUDJÁK, az NEM JÁRHAT ALANYI JOGON!
    Vagy ha, amennyiben igen jár nekik, abban az esetben, MINDEN SZAKMÁNAK JÁRNIA KELL.
    Álszemérmes az a védekezésük, adózás szempontjából is, hogy szellemi terméknek nyilvánítják tevékenységüket minden szinten, és ennek okán, NEM, vagy csak JELKÉPES adót fizetnek Búsás jövedelmet ki csikart jövedelmük után.
    Mintha a termelő szférában dolgozóknak nem lenne szellemi "termékük" a hozzáadott értékekkel, az élet minden területén!
    Egyszerűbben fogalmazva.
    Építsenek maguknak színházat, műtermet, stb. bennük alkossanak, játszanak, előadjanak, magas színvonalon, hogy a KÖZÖNSÉG, elfogadja őket, és az így megszerzett jövedelmükből, fizessenek adót, úgy mint mások, foglalkoztassanak embereket, úgy mint mások, fizessék meg őket és utánuk is fizessék meg a járulékokat, ÉS MÉG VALAMI ha és amennyiben a közmédiákat igénybe szeretnék venni, FIZESSENEK ÉRTE! Mert manapság, közpénzen! naphosszat ott zsírozzák egymást, és még "tisztelet díjat" is elteszik, adózás nélkül!
    Úgy mint minden vállalkozó ma az országban!
    ÁLLAMI TÁMOGATÁS NÉLKÜL!

    VálaszTörlés
  2. Egy ócska ripacs zúg alkoholista repedt sarkú csipás libernyák, részeges replikájára az alkohol elvonón keressen gyógyírt!

    VálaszTörlés
  3. A cikkben leírtak alapján a cím hamis állítást közöl és sugall. Hernádi berobbant a "Sohase mond" című sanzonjával. Voltak jó időszakai, de a Heti hetessel teljesen lejáratta magát. Saját ötletei ott nem voltak, de amit írtak neki az is borzasztó volt. Mindehhez egy öntelt és nagyképű pofát vágott, mintha óriási poénokat sütött volna el. Manapság nem tudom ki megy el a haknijaira, nemzeti érzelmű ember, ezek után nemigen. Pályája lefelé tendál, mi nem szeretjük, de akkor se olvastam ki a mondandójából, hogy Orbánt támadta. Kitüntetést pedig akkor fog kapni, ha "apró" lesz a miniszterelnök.

    VálaszTörlés
  4. Ezt a zugivó részeges senkit még egy kezdő színész is leköpi!

    VálaszTörlés
  5. Nem kell idegeskedni, elég öregecske, már nem sok van neki hátra!

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése