Etarget -közép

Csárdáskirálynő Alföldi módra

Ezek nem normálisak…
Annak okán, hogy a Vígszínház élén a Liberális Maffia le akarja cserélni Eszenyi Enikőt Alföldi Róberttel.

Szösszenetek az előadásból:
- A Szilviát játszó színésznő az előadás elején bejön elénekelni híres belépőszámát, a "Hajhó"-t. Alföldi (per)verziójában igyekszik kigúnyolni, vagy dehonesztálni néhány magyar és népi szimbólumot. Szilvia például Tükrös Mézeskalácsszívnek van öltöztetve (a táncos lányok is), Piros-Fehér-Zöld bugyiban, a fenekére Magyar Zászlóból óriási masni applikálva, az ágyékából pedig pávatollak lengedeznek a szélrózsa minden irányába. Éneklés közben egy utolsó ribancként vonaglik, riszálja és kelleti magát; majd a dal végénél ezeket a fanszőrzet szálakat jelképező pávatollakat egyesével kitépkedi, és férfiaknak dobálja oda.
- Robi később sem fogy ki a kor és életidegen "remek ötletekből". A Bécsi Palotában görkorcsolyás pincérek szervírozzák az italokat.
- Intermezzóként (nem tudni, milyen kalandvágyból) erőművészkedő táncosok adnak elő valamiféle groteszk "vízibalettet".
- Alföldi aztán annyira beleszeret a medencés ötletébe, hogy később a darab egyik legszebb duettjében a Primadonna és a Bonviván fürdőruhára vetkőztetik egymást, és vízben pancsolva éneklik az "Egy a szívem, egy a párom" című szerelmes operettslágert.
- Az előadás végén Stohl András hasas ugrásával megkezdődik a finálé ultimó, amelyben Robi mindenkit a vízbe kerget. Az idősebbek kivételével, akik a nyári esték ellenére sem vállalták. Így hát, Gálffi és Bodrogi unottan, tanácstalanul csárdás lépéseket imitálva toporognak a "Hajmási Péter" reprízére. Hernádi Judit riadt arccal fürkészi a közönséget, felmérni próbálja, hogy ez most siker-é, vagy bukás. A fiatal, csinos primadonnának még gyorsan megvillantják párszor a pucér fenekét, feltételezve, hogy a férfi nézők ezt megfelelőképpen értékelni fogják, és úgyis csak ez az utolsó, kellemes impresszió marad majd meg az emlékezetükben. Szegény Gregor Jóska bácsi pedig körül-körül tekintget; nem érti, hogy egy ilyen gazdag, szép életpálya végén hogy kerülhetett ilyen megalázó helyzetbe. A performanszhoz jó pénzért csak a baloldali elkötelezettségű, liberális beállítottságú "művészek" asszisztáltak szívesen; úgymint: Hernádi Judit, Stohl András, Gálffi László, és Bodrogi Gyula.
Forrás: Kulcsár Lajos Facebook oldala

Megjegyzések

  1. A polgárokra szabadítva ezt az aberált-at ( ballibsi komcsi-náci ) záratta be a Lipótmezei diliházat a Szemlőhegyi böszme maffia vezir !

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Persze, nehogy ő kerüljön oda, mert a börtönt ki tudta védeni trükkökkel, de a bolondházra már közben megérett!

      Törlés
  2. Ez már rég nem a művészetről és a szórakoztatásról szól, hanem Alföldi perverziójáról!

    VálaszTörlés
  3. Stohl liberális? Szegény! Nem elég neki,hogy alkoholizál és kábszer függő?

    VálaszTörlés
  4. nos, ehhez kell 2/3-os kormányrendelet, ez A FÖRTELEM ÉS SZENNY, SEM ANYAGILAG, SEM ERKÖLCSILEG, SEM SZELLEMILEG NEM TÁMOGATANDÓ !!!!

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. A kormányrendelet itt már réges-régen nem elég... Sok a duma és kevés a tett.. Még mindig megy az adófizetők pénze ezeknek a "szinház"-nak csúfolt propaganda létesitményeknek, most pedig a harácsonyék segedelmével majd ellehetetlenitik/becsukják azt a kevés normális szinházat, ami eddig működött.

      Törlés
  5. Szomorú dolog ,hogy a nemzeti jelképeinket -itt a nemzeti színt- rendszeresen megalázza ez a született neoliberális macskajancsi. Megoldás a színház szeretők kezében bocsánat fejében van és pedig: NEM KELL MEGNÉZNI A MAGYAR ELLENES SZÍNDARABOKAT. A taps hiánya ezt a nemzetellenes politika kókler alföldit is gatyába rázza, ha nem kap fizetést.

    VálaszTörlés
  6. Hogy rendezhet egyáltalán bármit is ez az abberált, buzi, állat!!!

    VálaszTörlés
  7. 2005 07 18-án mutatták be a darabot a szegedi Dóm téren.Egy kicsit elkéstek a 2020-as hozzászólások.

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése