Bemutatkozott a 3 dühös ember, a tollbamondott Puzsér-műsor.
gy fair, ha rögtön tisztázom viszonyulásomat a Spirit FM-en bemutatkozó új műsor, a 3 dühös ember két műsorvezetőjéhez. Na nem mintha ne lehetne szubjektív egy műsorkritika.
Egri Viktor nem kifejezetten kedvelt személyiség a jobboldaliak szemében. Én sportkommentátorként nem szerettem, sajátos humora nem találkozott az enyémmel. De ahogyan öregszem, ösztönösen rendezek vagy éppen rakok végleg félre ismerősöket, kollégákat az életemben. Viktor abba a kategóriába tartozik, amit felülvizsgálva úgy ítéltem meg, hogy nem akarom bántani. Sok indokom van, legkevésbé szakmaiak, pláne nem politikaiak. Viktor velem egykorú, ami az idő előrehaladtával, valamint a sokasodó generációs különbségek okozta értetlenségek folytán ad egy mesterséges azonosságérzést. Egy időben érkezünk, ugyanazt a világot nézzük (mondjuk másképp), azonos a szókészlet és ismerősek az emlékek. Továbbá Egri ugyanúgy egy lelkes amatőr abban, amit csinál, mint én. Ő a sport-, míg én a zenei újságírás bámulatos perspektívát adó világából érkeztem a politikai verziójába. Tetézem még azzal, hogy Football Manager- és AS Roma-rajongó.
De Egri Viktorral nemcsak ezek miatt bánok kesztyűs kézzel, mert soha nem okozott nekem kellemetlenséget, hanem mert a haverja meg igen.
Boros Tamás, aki annak a Csattnak a szerkesztője az ATV-n, melyet Egri vezet, és amiben egy időben szívesen látott vendég voltam a kormánypárti kanapén. Nem akarom részletezni, hogy milyen hulladék emberi magatartást tanúsított felém egy Önkényes Mérvadóban, legyen elég annyi, hogy az inkriminált adásban még Puzsér volt velem a legjobb fej. Boros egy sunyi, törtető, magát tökéletesen elhívő, önmaga hatása alá került Puzsér-tanítvány, aki izgatottan szeretne felmászni a bárszéken át a bárpultra, hogy őt is végre észrevegye az ellenzéki nézőközönség. Aztán mégse ismeri szinte senki, pedig mennyire, de mennyire kínosan igyekezett stílusos és kemény lenni, amikor Oszi nem ért rá Önkényest vezetni.
Amikor Puzsér Róbert drámaian búcsút intett az ATV-csoportnak (nem hosszabbítottak a műsorral), és előkészítette modern kori Aczél elvtársként az Inga nevű kultúrdiszkót, félő volt, mi lesz a tanítványokkal. Az ATV-nek sem volt mindegy, hogy ha a Melák tiplizik, hogy tartsák ott legalább a töredékét harmadik pólusnak a tartalmak előtt. A megoldás már három adás óta megmutatkozik: 3 dühös ember.
Ez a címe annak a műsornak, amit Egri Viktor meg a haverja vezet, és amiben mindig vendégül látnak egy harmadik figurát, aki alátercel a két szellemi B-közepesnek. Mérő Vera, Dévényi István és Horváth Oszkár asszisztált eddig Orbán megbuktatásához, és őszintén megmondva semmi kedvem nincs végignézni a három remekművet, és ha más is így van vele, csak annyit javaslok, nézze meg a három címet:
Isten Trumpra szavaz?
Ábrahám Róbertnek fontosabb az uszítás, mint a gyermekvédelem
Hont András pondrózása határátlépés
Kinek van bármi kételye azzal kapcsolatban, hogy az első három adás nem más, mint Puzsér bosszúhadjárata? Trumpot és a keresztényeket rühelli, Ábrahámot rühelli, Hontot rühelli. Az pedig nem Ábrahám Robi dicsősége, hogy a másik kettő is meglángosozná provokáció után, tekintve, hogy az egyik 78 éves, a másik meg feleakkora, mint a lánglelkű kritikus.
Puzsér tehát úgy vonult ki a Spiritből, mintha ma is ott lenne hologramként, és két igyekvő tanonca vagy tollbamondott műsortervet tesz le Korvin Tibor íróasztalára, vagy simán csak széles nyelvcsapásokkal akarnak szellemi világítótoronynak tartott gazdijuknak megfelelni, hátha kapnak majd tőle két széket valamelyik Apura, és vihetnek egy csapolt Budweisert az újlipóti Statlernek és Waldorfnak.
Közben mégis megnéztem az Ábrahám Robi-s adást, bár ne tettem volna. Egyrészt vakon vannak a tényként tálalt találgatásaikkal, másrészt süt róluk a gyűlölet Ábrahám Róbert és Lukács Adorján irányába. Undorító, gusztustalan vádak Boroshoz méltó módon, melyeket maga Ábrahám Robi cáfolt meg mindenhol, ahova hívják (nem a gyerekek a fontosak; baloldali pedofília; a Fidesz áll mögötte stb.).
A tizenkét dühös ember egy nagyon jó Lumet-film Henry Fondával. A kistérségi parafrázisa meg egy ócska Puzsér-hommage kicsinyes szereplőkkel.
Lentulai Krisztián - www.magyarnemzet.hu
Megjegyzések
Megjegyzés küldése