Etarget -közép

Aljas támadást indítottak Magyarország ellen

Brüsszelből indították a mindent elsöprő hadjáratot.
73 fő írta alá azt a levelet, amelyben arra buzdítják az Európai Uniót, hogy lépjen fel Magyarország ellen, a sajtót pedig a lejáratókampányban való részvételre invitálják. A levelet aláírta többek között Guy Verhofstadt is, aki korábban is többször támadta Magyarországot a jogállamiság és a demokrácia miatt. A magyar államtitkár szerint a kezdeményezésnek egyértelműen politikai töltete van.

A koronavírus-járvány közepette az európai uniós nyugati értelmiség továbbra is Magyarországért és az ottani jogállamiságért adódik. Ezért hétfőn 19 európai újságban egyszerre jelent meg egy olyan levél a Civico kezdeményezésére, amelyet 73 közismert személyiség írt alá. Ebben arra figyelmeztetik az uniós állampolgárokat, hogy vegyék egyenesen személyes fenyegetésnek a magyar kormány védekezési intézkedéseit.
A levelet olyan politikusok írták alá, mint például Guy Verhofstadt vagy Jean-Claude Juncker, akik mind a ketten többször szólaltak már fel a magyarországi helyzet ellen. Az iromány szerint a magyarországi felhatalmazási törvény, amelyet a koronavírus elleni védekezés jegyében hoztak meg, alapjaiban veszélyezteti az európai demokráciát, így sürgősen fel is kell lépni ellene. A szerzők azt is írták, hogy a koronavírus mellett a magyar kormány is veszélyes, így mind a kettővel meg kell küzdeni. Egyben arra sürgették az Európai Bizottságot, hogy szankcionálják Magyarországot, az európai sajtótól pedig azt kérik, csatlakozzanak a lejáratókampányhoz.


„Eljött az ideje a széleskörű mozgósításnak és kollektív cselekvésnek. Felhívjuk a tagországok médiáját, hogy szenteljen híreket a magyar helyzet bemutatásának, akár napi rendszerességgel. Kérjük őket, tegyék lehetővé a magyar és más európai állampolgárok számára az ingyenes hozzáférést tartalmaikhoz a plurális és független tájékoztatás érdekében. Felhívjuk az Európai Bizottságot, amely a szerződések őre, hogy sürgősen reagáljon és alkalmazzon szankciókat, arányban az európai szabályok és normák elfogadhatatlan megsértésével. Az Európai Parlament és a Tanács késedelem nélkül fogadja el ezeket a szankciókat.”
A levéllel kapcsolatban Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős magyar államtitkár a közösségi médiában osztotta meg véleményét. Posztjában úgy fogalmazott: kétség nem férhet hozzá, hogy a kezdeményezés hátterében politikai szándék húzódik meg.
Forrás: V4NA

Megjegyzések